10% ילדה שלי

ניקו הוא צעיר יצירתי וחסר מחויבות, בן 26. כשפראני בת ה-7 מוצאת אותו לתדהמתה במיטה של אמא שלה, מערכת היחסים שלהם מתחילה ברגל שמאל. בזמן שניקו מנסה לקיים קשר רומנטי עם אמא של פראני, היא מוצאת עצמה תקועה באמצע, בין אמא שלה, אביה הקנאי וניקו שעכשיו מתפקד גם כבייביסיטר. האם ניקו יצליח לכבוש את ליבה של פראני ולבנות מערכת יחסים עם אמא של פראני? תוך כדי המסע הקסום הזה, ניקו ופראני ילמדו לאהוב ולשנוא אחת את השנייה, לרוב באותו הפריים. דרמה קומית מתוקה על יחסי אהבה/ שנאה, ועל כך שאהבה היא לעולם לא חורגת. זוכה פרס סרט הפרינג’ ומועמד לפרס הסרט הטוב פרסי אופיר 2015. ניתן לצפות בסרט בצפייה ישירה בוימאו וי.או.די, בערוץ יס קולנוע ישראלי, בהוט וי.או.די, בסלקום TV.

המלך לאטי הראשון

עזיז דיוף, אביו של לאטי, הגיע לישראל מסנגל כעובד זר לפני 17 שנים. אירנה, אמו של לאטי, עלתה לישראל מביילורוסיה לפני 15 שנים. לאטי בן ה-8 הוא ילד ישראלי מערבי לכל דבר, אוהב מקדונלדס, אוהד שרוף של מכבי תל אביב בכדורסל ומדבר רק עברית. אחר צהריים אחד חייו של לאטי מקבלים תפנית חדה כשאביו מגלה לו שהוא נצר לשושלת מלוכה ארוכת שנים בסנגל. חלומו של האב הוא שלאטי יהיה יום אחד מלך של שבט הסרר המונה יותר ממיליון אנשים. דיוף מצפה מלאטי ללמוד להיות מלך של שבט באפריקה כדי שהוא יוכל “להציל את השבט ולהוביל אותו בחזרה לגדולה”. מי מאיתנו לא חלם פעם שאבא שלו יבוא אליו ויגיד לו שהכול טעות ושבעצם הוא נולד להיות מלך?

52-50

ב-18 באוגוסט 2002 הודיע ראש הממשלה אריאל שרון כי הממשלה החליטה להקים את מנהלת ההגירה או כפי שהיא מכונה בקרב הזרים “משטרת הגירוש”. משימתה של המנהלת הוא צמצום מספר השוהים הבלתי חוקיים בישראל. לרשות המנהלת הועמד תקציב עצום של כ-170 מיליון ₪ בשנה, 473 שוטרים ו-90 כלי רכב המכונים בפי הזרים”fifty two fifty”- מאחר ותמיד לוחיות הרישוי של המכוניות האזרחיות האלה מתחילות בספרות 52 ומסתיימות בספרות 50. פעילים עם מצלמות עקבו אחרי שוטרי משטרת הגירוש מתוך כוונה למנוע מהם להפעיל אלימות נגד עובדים זרים. הסרט בוחן את כל האלמנטים הקשורים לפעילות הגוף שנקרא מנהלת ההגירה: התנהלות השוטרים ויחסם לעובדים הזרים, תגובת האזרחים ברחוב וכמובן הסיפור שמאחורי הפנים הזרות. הסרט זכה במענק הקרן לוידאואקטיביזם של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ו”קשת”- ערוץ 2. הסרט השתתף בפסטיבל חיפה, ופסטיבל ורשה והוקרן בערוץ 2, בטלוויזיה הקוריאנית ובטלוויזיה הרוסית.

שיר אהבה אחר

כבד ועייף עם אישה על מרפסת / ‘הישארי איתי’. גם דרכים מתות/כבני אדם; בשקט או פתאום נשברים / הישארי איתי. אני רוצה להיות את…” שגרת אחר הצהריים של זוג אוהב מאוד בשנות השבעים המאוחרות של חייו. אוהב אבל אחרת, אחרת מכל מה שנראה בדרך כלל על המסך. סרט עלילתי קצר משנת 2005. אדפטציה קולנועית ל”שיר אהבה אחר” מאת יהודה עמיחי. זוכה פרס הסרט הקצר בפסטיבל מרבלה בספרד, השתתף בפסטיבל לוס-אנג’לס, מיאמי, ג’ירונה, בולזנווורשה, חיפה, אשדוד ועוד. הופק כחלק מפרויקט “זה”ב ליודה” שכלל 14 אדפטציות קולנועיות לשירי עמיחי.

הסצנה החסרה

אם היית יכול לשכתב את התסריט של החיים שלך, איזו סצנה היית מוסיף או משנה? לכל אחד מאיתנו יש רגעים בהם אנחנו חושבים: ” אם רק יכולתי לחזור אחורה בזמן הכל היה משתנה”. הסדרה מאפשרת לגיבורי כל פרק לביים עבור עצמם את הסצנה החסרה שלהם עם האנשים האמיתיים, כפי שהם רואים אותה בדמיונם, ולסגור את העניין שנשאר פתוח.

הפרויקט הוא סדרת רשת ששלושה סרטונים מתוכה הופקו עבור הערוץ הצרפתי ארטה – הבוס, המציל והתספורת.

הפרויקט קיבל מלגת פיתוח מהרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

נשיקה היא נשיקה

בועז לא התנשק עם גבר אף פעם. גם גדי לא. לגלי יש בעיה להתנשק עם ערבים ואיברהים מרגיש שאם הוא יתנשק עם גלי הוא יוותר על פלסטין. יהודית חוששת שהנשיקה תגעיל את מאור, ולמאור זה נראה מוזר להתנשק עם בחורה בת 72, ודווקא בגלל כל אלה ביקשתי מהם להתנשק.

סרט דוקומנטרי קצר משנת 2003. הופק כחלק מפרויקט “יש לי חלום” ובו 14 סרטים של במאים שונים העוסקים בחלומותיהם.

השתתף בפסטיבל מיאמי, פסטיבל טוקיו לסרטים קצרים, פסטיבל זכויות האדם הבינלאומי בניו-יורק, פסטיבל ירושלים ועוד.
שודר בערוץ 2 – טלעד.

72 בתולות

המצב מבלבל ואנחנו בולעים הכל. מצד אחד יש כל כך הרבה שנאה ומנהיגים אטומים ואין שום דבר שאני יכול לעשות כדי לשנות את המצב. מצד שני אני מוכן לעשות הכל בשביל להגיע לשלום ולהפסיק את הטירוף הזה, אפילו את הדברים האבסורדים ביותר. מי מצטרף?

סטירה דוקומנטרית פוליטית ומינית משנת 2002.

Copyright Uri Bar On 2018 / All Rights Reserved